Türkiye’nin Atletizm dalında, 2012 Londra Olimpiyat şampiyonu olarak tanıyıp sevdiği, Eskişehir’in mütevazi Emek mahallesinden, Dünya yıldızlığına koşan 20 yaşındaki bir kızın hikayesi… Sevgi, özen, ilgi, vefa, fedakarlık, dayanışma, emek… yani hayatın içinden yitip giden… yeni neslin neredeyse sözlüklerden öğrenecekleri anlamların filmi…

2012 Londra Olimpiyatları’nda, Türkiye Atletizm Tarihi açısından bir ilk yaşandı. Ekran başındaki seyircileri dahi nefessiz bırakan yarışın galipleri iki Türk kızı oldu; Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut.

1500m Kadınlar Atletizm Koşusu’nda Gümüş Madalya sahibi olan Gamze Bulut hem Dünya hem Türkiye’nin gündeminde günlerce konuşuldu. Olimpiyat tarihinde, branşında Türkiye’ye ilk defa altın madalya kazandıran Aslı Çakır Alptekin’e ‘Koş abla, arkandayım’ diye seslenişi ile spordaki başarısı kadar samimi, ‘güzel ahlaklı’ bir sporcu olduğunu da gösteren Gamze şimdiden Türkiye Spor tarihinde kendine yer edindi. Henüz 21 yaşında olan Gamze Bulut’un başarısı sadece spor alanında değil ‘Kadın Sporcular’ın yetişmesi konusunda da önemli bir motivasyon kaynağı oldu.

Künye
2015, 45.30′, 16 x 9, Renkli, HD, Türkçe, İngilizce

Yapımcı & Yönetmen: Dîdem Şahin
Senaryo: Dîdem Şahin
Kurgu Yönetmeni: Çetin Timur
Kamera: Melik Külekci, Emrah Bozdemir
Prodüksiyon Asistanı: Melek Karakuş

NTV Spor’da, Gala günü gösterildi.

Kategoriler: Belgesel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dîdem Şahin
%d blogcu bunu beğendi: